Logo Logo
Vše, co byste před koupí zimní čepice měli vědět
  • 10.10.2020
  • zimní čepice, kulich

V tomto článku se podíváme na to, podle kterých kritérií můžete srovnávat zimní čepice tak, abyste si příště vybrali správnou zimní čepici právě pro vás. Jdeme na to!

Jedná se přitom o následující kritéria:

  • Design
  • Podšívka
  • Zpracování
  • Komfort nošení

Níže jsme pro vás vypsali všechny zmíněná kritéria a přiblížíme vám, na co se u těchto kritérií zaměřit.

NABÍDKA ZIMNÍCH ČEPIC

Design

Každý typ zimní čepice má většinou jeden nebo dva designové prvky. U ušanek (beranic) jsou takovými designovými prvky například kožešinový lem na čele a vnitřní straně čepice a odklopné chránítky na uši.

U kulichů je to zas všemi známá bambulka v nejvyšší části zimní čepice, která bývá většinou ze stejného materiálu, jako zbytek čepice. Někdy jsou kulichy k dostání s kožešinovou bambulkou. Jestli se jedná o bambulku z pravé či nepravé kožešiny se dozvíte v popisu produktu.

U pletených čepic se design odvíjí od typu vlny a pletacího vzoru. Nejoblíbenější variantami pletených čepic jsou:

  • Silnější vlna s kabelovým úpletem
  • Tenčí vlna s jemným drážkovým vzorem

Podšívka

Pro podzimní nebo ne tak chladné zimní měsíce jsou na trhu mnoho druhů zimních čepic bez podšívky. Většinou to je případ zimních čepic vyráběné z Jersey (žerzej), bavlny nebo jemně pletených materiálů.

V chladných měsících používejte zimní čepice s podšívkou tvořené z fleecu, plyše nebo kožešiny, která vás ochrání při mínusových teplotách. Tyto zmíněné materiály se perfektně hodí na výrobu podšívek, které vám nabídnou dostatek tepla i při dlouhých zimních túrách.

Zpracování

Dle typu čepice se často skládá z množství dílů, které jsou k sobě přišité. Při výběru byste měli čepici vždy otočit na ruby, abyste viděli kvalitu sešívání. Některé internetové obchody nabízejí fotky zimních čepic naruby, abyste si mohli spolehlivě vybrat i z pohodlí domova. Pokud ze sešívání trčí části nití, je rozhodně pravděpodobné, že se časem začnou trhat a oddělovat od zbytku čepice.

Komfort nošení

Díky lehkým a hebkým materiálům jako vlna či plst jsou zimní čepice velmi pohodlné a jejich nošení je velmi příjemné. Přidaná pružná tkanina umožní čepici přizpůsobit se každé formě hlavy. Díky materiálovému mixu z vlny a fleecu bude čepice velmi prodyšná a veškerou vlhkost uvnitř čepice odvede ven. Takový typ zimní čepice je ideální pro provozování zimních sportů.

NABÍDKA ZIMNÍCH ČEPIC

Doufáme, že jsme vám v tomto článku pomohli s výběrem nové stylové zimní čepice, která udrží vaši hlavu pěkně v teple!