Logo Logo
Cyklistické kalhoty – maximální pohodlí při jízdě na kole
  • 20.03.2019
  • cyklistické kalhoty, cyklo kalhoty

Drtivou většinu času na kole sedíte v sedle a kmitáte nohama. Výběr správných cyklistických kalhot je tím pádem jeden z hlavních faktorů pohodlné jízdy na kole. Kvalitní cyklokalhoty musí být robustní, pohodlné, nabízet dostatečnou volnost pro pohyb nohou a mít dobré funkční vlastnosti. A je úplně jedno, jestli jedete na projížďku s dětmi, vícedenní trip po horách nebo downhill, správné cyklo kalhoty vám zaručí maximální pohodlí. Co bych měl/a tedy o nich vědět?

Co cyklistické kalhoty umí?

Pro cyklisty jezdící delší trasy je pohodlí a dobrý pocit z cyklistického oblečení jeden z hlavních faktorů. Dobré cyklistické kalhoty pohodlně a přitom dobře sedí na vaši konkrétní postavu. I po delším nošení by neměly nikde škrábat, štípat nebo se odírat. Všechny nežádoucí jevy spojené se špatnými kalhotami jsou více než obtěžující a narušují koncentraci a radost spojenou s cyklistikou. Například ploše zpracované švy zabraňují tomu, aby škrábaly na místě dotyku s pokožkou.

Důležitým ukazatelem kvalitních cyklistických kalhot je vnitřní polstrování (vložka). Jak již bylo zmíněno, většinu času na kole strávíte v sedě, kdy na posed přenášíte téměř celou svoji hmotnost. Na delších trasách je tak kvalitní polstrování velmi důležité.

Neméně důležité jsou jejich funkční schopnosti. Kdo jezdí na kole na 100%, ten se rozhodně zapotí. Kvalitní cyklo kalhoty tak nabízí velmi dobré funkční vlastnosti od prodyšnosti po dobrý odvod vody. Pot se přenáší hned po svém tvoření skrz funkční vlákna na povrch kalhot, kde se odpaří. Díky tomu zůstává vaše pokožka suchá a nedochází tak pod kalhotami k přehřívání.

To však není všechno. Různé modely nabízejí mnohé další funkce a doplňky. Například antibakteriální vložky, které zabraňují usazování nepříjemných pachů v intimních partiích. Teď už víme, co cyklistické kalhoty umí a jaké jsou jejich přednosti. Už však víte, jaké si vybrat?

 

DÁMSKÉ CYKLOKALHOTY

Jaké si tedy vybrat?

Trh je plný kvalitních cyklistických kalhot různých značek. Dle aktivity a počasí se pak mění jejich typ.  Při nepřízni počasí se rozhodně vyplatí použít delší cyklistické kalhoty z materiálů odolných vůči povětrnostním vlivům. Nadšené cyklisty tak už nic doma nedrží a můžou dobře chránění projíždět terénem.  Pokud jde o co největší přilnavost, tak rozhodně sáhněte po kalhotách s ramínky, které drží a nekloužou ani při rychlé jízdě. Kdo má rád naopak úplnou volnost, tak najde svého favorita v baggy cyklokalhotách. Volné s cyklistickou vložkou, tak říkajíc „na pohodu“.

Ať už krátké, dlouhé, zateplené, volné nebo s ramínky. Důležité je, aby vám cyklistické kalhoty na těle perfektně seděly, a aby seděly do podmínek a použití, pro které jsou určeny. Snad se vám náš článek líbil a pomohl s výběrem správných cyklistických kalhot. Teď už jen nasednou a jedem!

PÁNSKÉ CYKLOKALHOTY